Sportgrenar

b Backe
b Bil-O
b Crosskart
b Dragracing
b Folkrace
b Karting
b Offroad
b Radiostyrd
b Bilsport
bb Racing
b Rally
b Rallycross
b Ungdom


Kurser
Här hittar du aktuella kurser inom samtliga sportgrenar.


Listan nedan med förtroendevalda uppdateras inte längre,
se nya hemsidan.


SGA Backe (Rallycross):
Emil Appelqvist
Fredrikslunds Gård
136 68 VENDELSÖ
Mobil: 0707 120 237
E-post: rallycross@stockholmsbf.org
SGA Rallycross

SGA Bilorientering:
VAKANT


Hem:
Mobil:
E-post: bilo@stockholmsbf.org

SGA Crosskart:
Peter Sielck
Skuggstigen 8B
137 37 VÄSTERHANINGE
Hem: -
Mobil: 0735- 425 350
E-post: crosskart@stockholmsbf.org
SGA Crosskart

SGA Dragracing:
Ronnie Palmsäter
Lövdalsvägen 51
141 73 SEGELTORP
Mobil: -
E-post: dragracing@stockholmsbf.org
SGA Dragracing

Folkracekommittén
SGA Folkrace::
Ricki Hillesjö
Rosengården 34
137 56 TUNGELSTA
Mobil: 0707 63 14 21
E-post: folkrace@stockholmsbf.org
Ricki Hillesjö

FR Assistent:
Vakant


Mobil:
E-post:
FR Tekniker:
Arne Mårtensson
Norra Bondevägen 17
142 65 TRÅNGSUND
Mobil: 070-568 96 13
E-post: kryddchristina@telia.com
FR Tekniker

SGA Karting:
Mattias Östholm
Gumshornsgatan 5
114 60 STOCKHOLM
Hem: 08-408 201 20
Mobil: 070-321 07 80
E-post: karting@stockholmsbf.org
SGA karting

SGA Nya Tävlingsformer:
VAKANT




E-post: nya@stockholmsbf.org

SGA Offroad:
VAKANT




E-post: offroad@stockholmsbf.org

SGA Radiostyrd Bilsport:
Kim Lindgren
Vendelsö Skolväg 330
136 71 VENDELSÖ

Mobil: 072-37 10 315
E-post: radiostyrd@stockholmsbf.org
Kim Lindgren

SGA Racing:
Eric Lycke
Liljemovägen 26
151 48 SÖDERTÄLJE
Mobil: 070-756 22 44
Mail: racing@stockholmsbf.org

Eric Lycke

Rallykommittén
SGA Rally:
Jöran Pettersson
Hallgatan 5
169 32 SOLNA
Hem: 08-276611
Mobil: 0702 16 92 02
Epost: rally@stockholmsbf.org
SGA Rally
RY Sekreterare:
Håkan Kujahn
Akvarellgränd 4
175 47 JÄRFÄLLA
Hem (även FAX): 08-580 100 92
Mobil: 0706 62 46 99
E-post: rally.sbsf@telia.com
Sekreterare Rally
RY Assistent:
Bosse Svensson
Järnåldersringen 364
136 65 HANINGE
Mobil: 0702-42 09 56
E-post: bergar.bosse@haninge.mail.telia.com
Bosse Svensson
Tekniker:
Tord Öberg
Lillnäs 2
184 91 ÅKERSBERGA
Hem: 08-543 543 54
Mobil: 0767 77 66 77
E-post: tb.oberg@telia.com
Tord Östberg

SGA Rallycross (Backe):
Emil Appelqvist
Fredrikslunds Gård
136 68 VENDELSÖ
Mobil: 0707 120 237
E-post: rallycross@stockholmsbf.org
SGA Rallycross

SGA Ungdom/Ungdomskommittén:
Vakant


Mobil:
Bostad:
E-post: ungdom@stockholmsbf.org

VALBEREDNINGEN

Sammankallande:
Kjell Svedin, Haninge MK
Almnäsvägen 2
124 36 BANDHAGEN
Mobil: 0706 42 62 85
Bostad: 08-99 88 78
E-post: valberedning@stockholmsbf.org
Kjell Svedin
Ledamot:
Bengt Hedström, Stockholms BK
G:a Lyckebyvägen 31
136 70 VÄNDELSÖ
Mobil: 0705 08 20 00
Bostad: 08-776 33 45
E-post: bengt.o.hedstrom@gmail.com
Valberedningen
Ledamot:
Rolf Andersson, MK Speed
Nederfors 19
148 91 ÖSMO
Mobil: 070-306 65 64
Bostad:
E-post: rolfandersson470@gmail.com
Valberedningen
Ledamot:
Johan Granqvist, Rod'n Custom Club
Siklöjevägen 20
135 41 TYRESÖ
Mobil: 070-760 55 14
E-post: dragracing@stockholmsbf.org
SGA Dragracing
Ledamot:
Susanne Lönnmark, Stockholms BK
Granitvägen 8
135 46 TYRESÖ
Mobil: 0702 44 16 22
Bostad: 08-712 66 05
E-post: susanne@lonnmarks.net
Susanne Lönnmark

Kontakt
Stockholms BF
Box 91
123 22 FARSTA


Epost

BankGironummer: 426-1236
Organisationsnr:
802011-1970

SBF
© 2017 StBf